Maksājumi ar maksājumu kartēm – Mastercard, Visa, AmericanExpress lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ir kļuvuši par ikdienu. Aizvien biežāk tā vietā, lai norēķinātos skaidrā naudā, izvēlamies maksāt ar bankas maksājumu karti. Tas ir ērti un izdevīgi pircējiem, taču ērti un dārgi pakalpojumu sniedzējiem un pārdevējiem. No katra pirkuma veikalā ar internetā, ko veicat ar savu visa vai mastercard servisa uzturētājs ietur komisiju. Komisijas apmērs var sasniegt līdz pat 4% no pirkuma summas. Paturot prātā, ka šādi pirkumi ik dienu tiek veikti vairāku desmitu un pat simtu tūkstošu apmērā, varam droši apgalvot, ka maksājumu karšu uzturētāji ir ļoti turīgi.

Diemžēl vairumam tirgotāju mūsdienās vairs pat nav izvēles iespējas. Nepieņemot maksājumu kartes, viņi riskē zaudēt lielu daļu klientu, kas skaidru naudu līdzi vispār nenēsā un paļaujas uz maksāšanu tikai ar karti.  Protams, ne visi pircēji nenēsā līdzi skaidru naudu, bet, ko Jūs darītu, ja zinātu, ka, piemēram, 30 vai 40 procenti pircēju, kas ienāks veikalā, izies ārā tukšām rokām, uzzinot, ka nevar norēķināties ar maksājumu karti? Visticamāk, ieviestu šādu maksājumu opciju, zinot, ka zaudēsiet daļu naudas.

Vieni no aktīvākajiem bezskaidras naudas norēķinu reklamētājiem ir kredītiestādes, sevišķi Swedbank, kas ir izstrādājusi arī pati savus ekomercijas servisus un platformas. Ar šo platformu palīdzību mazie tirgotāji var ātri izveidot savu interneta veikalu un padarīt norēķināšanos ar kredītkarti ļoti vienkāršu.

Papildus jaunums pēdējos gados ir maksājumi ar bezkontakta norēķinu karti. Izvēloties šo opciju, lietotājiem ir iespēja maksāt par precēm un pakalpojumiem, nespiežot PIN kodu. Praksē tas nozīmē, ka pirkumiem līdz 10 eur nav jāspiež PIN kods, taču, lai pasargātu karšu īpašniekus no zādzībām laiku pa laikam kods tomēr tiek prasīts. Tas viennozīmīgi ir ērti un daļa jaunākās paaudzes, kas pieraduši, ka viss notiek ar vienu peles klikšķi vai sms nosūtīšanu par šo jaunumu ir sajūsmā. Vecākas paaudzes cilvēkiem, kam norēķināšanās ar maksājumu karti liekas kaut kas sarežģīts tas arī ir labs jaunums, jo nebūs jāspiež pin kods. No otras puses, viņiem ir jāuzmanas, ka nepieliek savu karti pie termināļa reizēs, kad tas patiesībā nav nepieciešams. Reālā dzīvē tas, protams, notiks un salīdzinoši bieži. Lai pasargātu šādus lietotājus viņiem vienmēr ir iespēja atslēgt maksājumu kartei bezkontaktu norēķinu iespējas.

Nākamreiz, kad runāsim par bezskaidriem norēķiem Airpay pievērsīsies valstij, kura plāno pilnībā atteikties no norēķiniem skaidrā naudā.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*