Ne vienmēr kredītspēja atbilst vajadzībām pēc papildus finanšu līdzekļiem un pat, ja atbilst, kā pārliecināt aizdevēju par savu maksātspēju un gatavību segt saistības? Riska faktori un augstas apkalpošanas izmaksas maziem aizdevumiem ir galvenie iemesli banku un finanšu iestādēm turēties tālāk no cilvēkiem vai uzņēmumiem, kuriem ir slikta kredītvēsture. Ne vienmēr viss ir tik slikti kā sākumā liekas un arī klienti, kas nav 100% vislabākie, ko bankas vai nebanku kreditori varētu vēlēties var būt gana labi ilgtermiņa vai īstermiņa sadarbība finanšu darījumos.

Turpmākie Airpay kreditēšanas ieteikumi  ļaus Jums kļūt pievilcīgākiem attiecībās ar bankām vai citām kredītiestādēm

1. Sagatavojieties rūpīgi

Ja esat tikai iesācējs, jums ir nepieciešams finanšu prognozes vismaz nākamajiem trim gadiem. Finanšu prognozes parasti sastāv no šādiem posmiem

• Definējiet Jūsu ienākumus un izdevumus

• Sagatavojiet naudas plūsmas pārskatu un tā kopsavilkumu

• Prezīci definējiet savas vajadzības un aizdevuma izmantošanas mērķi

• Precise aizdevumu izmantošanu, kurā

• Sagatavojiet biznes plānu (ja nepieciešams)

Dokumentu klāsts var būt ievērojams, tādēļ ir vērts izmantot profesionālu konsultantu – juristu, grāmatvežu, nodokļu konsultantu palīdzību.

Rēķinieties, ka Jums var būt vajadzīgi šādi dokumenti – bilances, peļņas un zaudējumu aprēķins, uzņēmuma nodokļu deklarācijas, iespējams, arī  personīgo finanšu pārskati un nodokļu deklarācijas par pēdējiem trim gadiem. Nereti kreditori vēlas, lai uzņēmuma īpašnieks vai īpašnieki garantē aizdevumu ar nekustamā īpašuma ķīlu. Pārbaudiet, vai Jūs sadarbojieties ar banku vai uzņēmumu, kas saņēmis visas nepieciešamās licences un atļaujas. Mūsdienās viss ir iepējams.

2. Paredziet jautājumus

Jums nepieciešams labi sagatavoties un ir vajadzīga precīza izpratne par kreditēšanas procesu, tā niansēm. Atcerieties, ka aizdevēji ir jāpārliecina par savu aizdevumu atmaksas spēju. Ideālā gadījumā jūsu biznesa plānā jāiekļauj arī baņķiera atbildes uz saviem jautājumiem. Visbiežāk uzdotie jautājumi ir:

Cik daudz naudas tev vajag? Esiet precīzs! Var pievienot mazliet vairāk pie neparedzētiem izdevumiem.

Cik ilgā laikā atmaksāsiet parādu? Esiet gatavs iedziļināties, ko atbalsta jūsu dokumentiem, kad nepieciešams atmaksāt aizdevumu.

Kādi ir jūsu aizdevuma izlietošanas plānu? Paskaidrot, vai finansējums ir vajadzīgs paškapitāla palielināšanai, materiāltehniskās bāzes papildināšanai vai apgrozāmajiem līdzekļiem, vai veco parādu dzēšanai.

Pārlieciniet kreditoru, ka tas varēs nopelnīt. Atcerieties kredītiestādes un arī jebkurš cits aizdevējs meklē labas iespējas investēt. Pārlieciniet, ka Jūs esat viena no labākajām iespējām to izdarīt. Tas ir darījums uz vienlīdzīgiem noteikumiem. Bankas neizrāda Jums nekādu labvēlību, sniedzot aizdevumu. Jūs viņiem esat labs darījums, jo esat uzņēmējs, kas ir spējīgs atmaksāt aizdevumu un ļaut tām nopelnīt.

Nepāršaujiet pār strīpu.  Baņķieri ir ļoti gudri cilvēki. Ja nāksiet klajā ar nepiemēroti skaļajiem paziņojumiem, viņi to jutīs un domās, ka esat izmisuši un gatavi darīt jebko, lai saņemtu aizdevumu (ta nav labi). Pamatojiet savus apgalvojumus ar dokumentiem un personīgo pieredzi uzņēmējdarbībā.

3. Pirmais iespaids ir svarīgākais

Ģērbieties profesionāli un sagatavojiet dokumentus profesionāli. Ar roku rakstīti dokumenti mūsdienās vairs nevienam neliekas profesionāli. Profesionāli kleitu uz interviju. Tas ir biznesa darījums, tāpēc izturies pret to kā tādu.

4. Izlasiet līguma nosacījumus

Iegūt aizdevumu uzņēmējdarbības nostiprināšanai ir labi, bet tās vēl nav beigas. Nauda būs arī jāatmaksā. Šī iemesla dēļ ir svarīgi, lai līgums būtu Jums maksimāli izdevīgs. Aizdevuma nosacījumi nereti paredz slēptas izmaksas, piemēram: ikgadējos maksājumus, bankas komisijas maksas, slēgšanas izmaksas, soda naudas u.c. Esiet pārliecināts par saviem mērķiem, koncentrējieties un rīkojieties saskaņā ar plānu. Viss izdosies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*